Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 22: Upał03.07.2015

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu
Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/2
Obszar: województwo łódzkie
Ważność: od godz. 12:00 dnia 04.07.2015 do godz. 20:00 dnia 08.07.2015
Przebieg: Prognozuje się temperaturę maksymalną od 31°C do 34°C, tylko 05.07.2015 i 06.07.2015 lokalnie do 36°C. Temperatura minimalna od 16°C do 19°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
PCZK w Łęczycy
J. Ożadowicz

więcej

Pomiary prędkości na terenie Łęczycy01.07.2015

Informujemy o miejscach i godzinach ustawienia fotoradaru na terenie Łęczycy w lipcu br.
Uzgodnienia czasu i miejsca wykorzystywania przez Straż Miejską w Łęczycy urządzenia rejestrującego typu Fotorapid CM w miesiącu lipcu 2015r. (pobierz tutaj)
Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prędkość wskazaną przez licznik w tych miejscach.

więcej

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej30.06.2015

Zawiadamiam, że w dniu 3 lipca 2015r. (piątek) o godz. 15.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Porządek posiedzenia:
  1.  Powołanie zespołu kontrolnego do przeprowadzenia kontroli zleconej przez Radę Miejską w Łęczycy uchwałą Nr XI/58/15 z dnia 29 czerwca 2015 roku w sprawie zlecenia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łęczycy przeprowadzenia kontroli doraźnej.
  2. Sprawy różne.

więcej

Posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji30.06.2015

W dniu 2 lipca 2015r. (czwartek) o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Porządek posiedzenia:
  1. Informacja na temat przygotowań i organizacji wakacji letnich w zakresie działań sportowych: - zapoznanie z dostępnością obiektów sportowych, - organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży na terenie miasta, - organizacja obozów letnich.
  2. Sprawy różne.

więcej

Spotkania z modą30.06.2015

XXI Spotkania z Modą za nami. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział 15 kolekcji. Jury po niedługich obradach przyznało następujące nagrody:

Nagrodę GRAND PRIX - Joannie Filipskiej, kolekcja "Cold Sea"..
I MIEJSCE - Alicja Kwasiuk, kolekcja "Tark".
II MIEJSCE - Michalina Szurgot, kolekcja "2nd".
III MIEJSCE - Katarzyna Pasek, kolekcja "Geo-Code"
Nagroda specjalna butiku FASHION ROOM - Bartosz Krawczyk, kolekcja "Detal jako aspekt amonujący w kolekcji ubiorów młodzieżowych".więcej

Walne zebranie SKKW29.06.2015

Królewskie Miasto Łęczyca w dniu 27 czerwca 2015 roku, na zaproszenie Burmistrza Krzysztofa Lipińskiego gościło członków Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. Okazją do tego spotkania było IX Walne Zebranie Stowarzyszenia. W roku 2015 w skład tej szacownej organizacji wchodzi 31 miast o historycznych korzeniach m.in. : Bydgoszcz, Gorlice, Inowłódz, Koło, Kowal, Kruszwica, Niepołomice, Przemyśl, Radom, Sandomierz, Wiślica, Wyszogród, szkoły wyższe i średnie oraz liczne stowarzyszenia. Walny Zjazd odbył się w historycznych komnatach łęczyckiego zamku.

więcej

Sesja na żywo - transmisja testowa29.06.2015

Zapraszamy do śledzenia przebiegu obrad Xi Sesji Rady Miejskiej w Łęczycy na żywo w internecie. Sesja rozpoczyna się o godzinie 17.00.


więcej