Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łęczycy22.02.2017

Zawiadamiam, że w dniu 23 lutego 2017 roku (czwartek) o godz. 15:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Łęczyca w sali nr 18A Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Darmowe porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem22.02.2017

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia. Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.
W dniu 28 lutego br. w godz. 15.00-17.00 w pok. nr 28, I piętro w Urzędzie Miejskim w Łęczycy darmowych porad prawnych osobom pokrzywdzonym będzie udzielał adwokat, po wcześniejszym zgłoszeniu pod nr tel. 24 721 03 42 lub osobiście w sekretariacie na I piętrze, pok. 20.

więcej

Zapraszamy na Sesję Rady Miejskiej w Łęczycy22.02.2017

W związku z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r., poz. 446 tekst jednolity) na wniosek Zastępcy Burmistrza Miasta Łęczyca zwołuję sesję nr XLV Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 23 lutego 2017 roku (czwartek) o godzinie 16°°, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Zapraszamy do udziału w IX Łęczyckich Mistrzostwach Ortgorafii21.02.2017

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX edycji Łęczyckich Mistrzostw Ortografii, które odbędą się 17 marca br. w Domu Kultury. Uczestnicy zmierzą się w kilku kategoriach: uczniowie szkół ponadpodstawowych, nauczyciele (z wyjątkiem polonistów), samorządowcy, służby mundurowe, instytucje, ochotnicy (kategoria otwarta), juniorzy (uczniowie szkół podstawowych). w każdej kategorii zostanie wyłoniony Znawca Ortografii, a zwycięzca dyktanda otrzyma tytuł Łęczyckiego Mistrza Ortografii 2017.Zgłoszenia przyjmowane są do 14 marca w sekretariacie DK, telefonicznie pod nr tel. 24 721 03 49 lub e-mailowo: dkleczyca@spinet.pl.

więcej

"Dzień Łasucha" w łęczyckim Domu Kultury21.02.2017

Serdecznie zapraszamy do łęczyckiego Domu Kultury na "Dzień Łasucha". XVII Regionalny Pokaz Potraw Ziemi Łęczyckiej pod hasłem "Pyszna świnka aż leci ślinka" organizowany przez Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Łęczyckiej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 11.00. 

więcej

Szkolenie z TIK dla nauczycieli pt. „Zacznij blogować – blog w serwisie Blogger”21.02.2017

W dniu 20 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy odbyło się szkolenie z TIK dla nauczycieli pt. „ Zacznij blogować – blog w serwisie Blogger”. Szkolenie przeprowadziła Pani Justyna Chylak z PBW w Łodzi. Uczestniczki szkolenia dowiedziały się, do czego może przydać się nauczycielowi blog. Następnie prowadząca wprowadziła uczestniczki w tematykę tworzenia blogów, pokazała jak dodawać posty, zmieniać wygląd bloga i jak go zabezpieczać. Uczestniczki w trakcie szkolenia ćwiczyły prowadzenie bloga.

 

więcej

Łęczyca na Targach Turystycznych w Poznaniu20.02.2017

Przedstawiciele branży turystycznej i samorządów zrzeszonych w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny Łuk Turystyczny” w dniach 17 – 19 lutego uczestniczyli w 28 edycji Międzynarodowych Targów Poznańskich Tour Salon 2017 – Targi Regionów i Produktów Turystycznych. Przez trzy dni  na stoisku województwa łódzkiego zachęcaliśmy do odwiedzenia naszego regionu.

 

więcej

Dobry start Marka Szymańskiego na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów20.02.2017

Siódme miejsce podczas rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 800 m zajął Marek Szymański. Zawodnik MKLA Łęczyca przebiegł dystans w 1.53.62 min. Zwyciężył Halowy Mistrz Świata Adam Kszczot RKS Łódź 1.47.57 min. Zważywszy na to, że przez cały sezon Marek miał problemy ze zdrowiem i był to jego jedyny start w sezonie halowym, to jego występ należy uznać za udany.

 

więcej

Wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu turystyki 20.02.2017

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Szczegółowe informacje zawiera Zarządzenie Nr 120.32.2017 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 20 lutego 2017 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2017 roku z zakresu turystyki i krajoznawstwa (do pobrania tutaj).

więcej

Uchwała Rady Miejskiej w sprawie reformy oświaty17.02.2017

15 lutego 2017 r. Rada Miejska w Łęczycy podjęła decyzję, że od nowego roku szkolnego na terenie miasta Łęczyca będą funkcjonowały 3 szkoły podstawowe. Uchwała nr XLIV/255/2017 z dnia 15 lutego 2017 r.
więcej