Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Pielgrzymi z Włoch zwiedzają Łęczycę22.07.2016

Pielgrzymów widać dosłownie wszędzie. Są na ulicach, w sklepach i w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Tak mija, trzeci dzień pobytu młodzieży z Citta Di Castello w Królewskim Mieście Łęczyca, podczas którego młodzi pielgrzymi zwiedzili kościół św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy w którym zmówili wspólną modlitwę, poznali rys historyczny i ciekawostki na temat kościoła. Następnym przystankiem podczas zwiedzania miasta był pomnik ku czci żołnierzy Wojska Polskiego - obrońców ziemi łęczyckiej w czasie bitwy nad Bzurą. Ostatnim elementem zwiedzania było Muzeum na Zamku w Łęczycy, gdzie młodzież wzięła udział w żywej lekcji historii.


więcej

Ogłoszenie o wolnych miejscach handlowych na targowisku miejskim w Łęczycy 1G, 3 G, 46 B22.07.2016

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada  wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 46 rząd B, miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28.07.2016 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 28.07.2016 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta  pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.

więcej

Rewitalizacja parku miejskiego w Łęczycy - ciąg dalszy22.07.2016

W dniu 21.07.2016 r. zamontowano gejzery wodne w ramach II etapu zadania pn. „Rewaloryzacji zabytkowego Parku Miejskiego w Łęczycy”. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wartość zadania wynosi 899 969,61 złotych, a pozyskane dofinansowanie, to kwota 806 218,78 złotych. W roku 2016 wykonywane są dalsze prace polegające na odnowie cieku wodnego (część 2) – montaż urządzeń napowietrzających, humusowanie skarp z obsiewem, prace związane z rewaloryzacją terenów zielonych, tzn. nasadzeniem drzew, krzewów, bylin i roślin cebulowych, zabiegi zwalczające szkodniki (opaski na kasztanowacach), wykonanie trawników, montaż projektora oświetleniowego dla dębu, montaż urządzeń fitness, budowa boiska do gry w boule, utworzenie ścieżki edukacyjnej, zamontowanie ławek parkowych i koszy na śmieci. W bieżącym roku zakończona zostanie realizacja całego zadania.

www.zainwestujwekologie.pl

 

 

więcej

Powitanie młodzieży z Włoch.21.07.2016

20 lipca 2016 roku w godzinach popołudniowych na Placu T. Kościuszki, burmistrz Łęczycy – Krzysztof Lipiński, zastępca burmistrza - Krzysztof Urbański, starosta powiatu łęczyckiego – Wojciech Zdziarski razem z ks. dziekanem Sławomirem Sobierajskim, o. Leszkiem Walkiewiczem  oraz ks. Karolem Chrapulskim powitali gości z Włoch. Królewskie Miasto Łęczyca wraz z ościennymi miejscowościami są przystankiem przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w dniach 26 - 31 lipca 2016 w Krakowie.

Grupa młodych pielgrzymów została zakwaterowana u rodzin z łęczyckiej parafii św. Andrzeja Apostoła. W kolejnych dniach zgodnie z opracowanym programem, zagraniczni goście i młodzież z rejonu łęczyckiego i kutnowskiego będzie uczestniczyć w mszach św. oraz pielgrzymkach wyjazdowych i pieszych jak np. z Głogowca do Sanktuarium Św. Faustyny, która jest patronką tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.

 


więcej

Konkurs „Koronka i Rzeźba” w Domu Kultury w Łęczycy20.07.2016

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza twórców ludowych, amatorów i hobbystów do wzięcia udziału w konkursie „Koronka i Rzeźba” W kategorii koronkarstwo zainteresowani muszą dostarczyć serwetkę wykonaną dowolną metodą, natomiast w rzeźbie trzeba dostarczyć postać wykonaną w tematyce -między piekłem a niebem. Prace konkursowe należy dostarczyć do 5 września br. a rozstrzygniecie nastąpi 18 września podczas tegorocznej imprezy „Łęczyca w barwach jesieni”.

Cały projekt współfinansowany jest ze środków Łódzkiego Domu Kultury w ramach „Współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2016” Więcej informacji na temat konkursu oraz regulamin na stronie Domu Kultury w Łęczycywięcej

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Łęczyca – konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 420.07.2016

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy, ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C, 99-100 Łęczyca. Szczegółowe informacje zawiera Zarządzenie Nr 120.100.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 19 lipca 2016 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy, ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C, 99-100 Łęczyca /pobierz tutaj/.

więcej

Prace Zieleni Miejskiej na terenie miasta Łęczyca19.07.2016

W chwili obecnej, trwają prace remontowe na ulicy Władysława Broniewskiego, polegające na ułożeniu kostki brukowej. Prace rozpoczęto na początku czerwca bieżącego roku, od strony ulicy Juliusza Słowackiego. Dodatkowo, przy ulicy Marii Konopnickiej 4 ukończono prace związane z ustawieniem nowych zabawek na placu zabaw, natomiast przy ulicy Wrzosowej, trwa montaż elementów placów zabaw. Przy nowo powstałym placu zabaw dla dzieci przy ulicy Marii Konopnickiej 8-8a, pracownicy Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” w Łęczycy utwardzili teren płytami ażurowymi. Na stadionie miejskim płyta boiska przechodzi metamorfozę. Zniszczona trwa w polach bramkowych została wymieniona na nową.


więcej

Wakacje z Łęczyckim Domem Kultury pod znakiem ognia19.07.2016

Najmłodsi mieszkańcy miasta Łęczyca skorzystali z oferty wakacyjnej Domu Kultury pod hasłem "4 Żywioły". W tym tygodniu przyszła kolej na ogień, dzieci zwiedziły strażnicę, obejrzały sprzęt, który wykorzystują strażacy podczas swojej codziennej pracy, wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa ppoż. Następnie bawiły się w różne zabawy i konkursy z wykorzystaniem sprzętu strażackiego. Po zabawie zostało rozpalone ognisko przez strażaków, przy którym dzieci piekły kiełbaski. Kolejnego dnia dzieci były w kinie Górnik na filmie animowanym Bardzo Fajny Gigant. Poniżej przedstawiamy relacje fotograficzną z wydarzeń tego tygodnia.

 

więcej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej19.07.2016

W związku z ogłoszeniem otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej (Zarządzenie Nr 120.93.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 14 lipca 2016 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej) Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza nabór osób reprezentujących organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 239 z późn. zm.) do składu komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w w/w konkursie ofert.

Szczegółowe informacje zawiera Zarządzenie Nr 120.95.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 18 lipca 2016 r.

więcej