Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 17: Burze z gradem05.05.2015

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu
Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1
Obszar: województwo łódzkie
Ważność: od godz. 17:00 dnia 05.05.2015 do godz. 04:00 dnia 06.05.2015
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu i gradu. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm, porywy wiatru do 90 km/h.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.

więcej

Wilson Kids Cup Łęczyca Open - 201505.05.2015

CYKL LETNI - 6 IMPREZ + TURNIEJ FINAŁOWY
PATRONAT BURMISTRZA KRÓLEWSKIEGO MIASTA ŁĘCZYCA
IMPREZA DOFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SiT
Wilson Kids Cup Łęczyca Open – Edycja VI 2015, najstarszy w Polsce cykl imprez dla najmłodszych – światowego Programu Tenis 10, Polskiego Związku Tenisowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie rozpoczyna swój Cykl Letni, tym samym gramy z Wami już 6 rok z rzędu. Od kwietnia 2015r. impreza będzie miała 6 comiesięcznych turniejów: kwiecień - wrzesień, a zakończona będzie turniejem Finałowym w październiku. Turniej z 10 maja 2015r., dzięki staraniom PZT, został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki…dziękujemy serdecznie wraz z dzieciakami.

więcej

Święto Konstytucji 3 Maja04.05.2015

Wczoraj na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na których obecni byli: Burmistrz Łęczycy - Krzysztof Lipiński, Zastępca Burmistrza - Krzysztof Urbański, Przewodniczący Rady Miejskiej - Zenon Koperkiewicz oraz Radni, Starosta Powiatu Łęczyckiego - Wojciech Zdziarski, Przewodniczący Rady Powiatu - Sławomir Biniewicz, przedstawiciele służb mundurowych, dzieci i młodzież z łęczyckich szkół oraz Mieszkańcy Łęczycy. Uroczystości uświetniła Kompania Honorowa z 37 Dywizjonu Lotniczego Ziemi Łęczyckiej z Leźnicy Wielkiej pod dowództwem majora Waldemara Tomanka. Została odprawiona również Msza Święta w intencji Ojczyzny, celebrowana przez Księdza Dziekana Sławomira Sobierajskiego i Ojca Gwardiana Leszka Walkiewicza.

  

więcej

Wiktor Napióra Honorowym Obywatelem Miasta Łęczyca04.05.2015

Podczas obchodów rocznicowych Święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja Pan Wiktor Napióra - Prezes Zarządu HURTAP S.A. w Łęczycy otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca. Z inicjatywą nadania takiego tytułu wystąpili członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy. Radni Miasta Łęczyca pozytywnie zaopiniowali wniosek TPD, a swoją decyzję zatwierdzili Uchwałą Nr IX/40/15 z dnia 20 kwietnia 2015r.

 

więcej

***30.04.2015


więcej

„Podróż w nieznane. O mocy marzeń”30.04.2015


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


29 kwietnia w Bibliotece gościła Pani Monika Rogozińska Prezesem Oddziału Polskiego The Explorers Club. Opowiedziała o The Explorers Club o jego filozofii, o odkrywcach będących jego członkami i ich dokonaniach. Wiele uwagi poświęciła opowieści o polskich podróżnikach i ich odkryciach. Podkreślała potrzebę dumy z ich dokonań i o ich podkreślaniu wśród innych narodów. Mówiła również o niedawno ustanowionej nagrodzie im Benedykta Polaka i o jej pierwszych laureatach.


Foto: MiPBP

więcej

Szanowni Łęczycanie – zagrajmy wspólnie w tenisa z Burmistrzem Królewskiego Miasta Krzysztofem Lipińskim29.04.2015


W dniu otwartych kortów w Miejskim Centrum Tenisowym - MMKT – Łęczyca, gramy wspólnie z WILSON Polska - ATP-PRO Łódź oraz ELE24.net, EKU24.net - Patron medialny… Zapraszamy serdecznie.
Piątek, 1 maja 2015r., godz. 10.00–16.00
Miło nam poinformować wszystkich miłośników sportu, a zwłaszcza tenisa, że po przerwie zimowej i niezbyt przychylnej wiośnie Miejskie Centrum Tenisowe obudziło się do życia i zaprasza wszystkich mieszkańców, a także sympatyków białego sportu spoza Łęczycy. Od połowy kwietnia korty są już gotowe do gry. Myślimy więc, że przy sprzyjającej pogodzie, a także wykorzystując okazję do spalenia nadmiaru zimowych i wiosennych, poświątecznych kalorii warto w wolny piątek 1 maja, odwiedzić nasze Miejskie Centrum Tenisowe przy ul. Dworcowej i zagrać w tenisa z Burmistrzem Królewskiej Łęczycy Krzysztofem Lipińskim.

więcej

Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej29.04.2015

Zawiadamiam, że w dniu 06 maja 2015r. o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej Łęczyca w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Rusza nabór drużyn do Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2015 w piłce nożnej dziewcząt i chłopców28.04.2015

Zapraszamy reprezentacje dziewcząt i chłopców 11-13 lat (rocznik 2002 i młodsi) aktualnych uczniów szkół podstawowych do udziału w eliminacjach gminnych Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2015 w piłce nożnej, które odbędą się na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęczycy przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C.
Celem Ligi jest:
1. Aktywizacja dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 8-16 lat do prowadzenia aktywnego, sportowego stylu życia oraz stymulowanie postaw fair - play.
2. Promocja gmin i powiatów regionu łódzkiego oraz całego województwa.
3. Tworzenie pozytywnego klimatu dla inicjatyw oddolnych w gminach i powiatach łódzkiego.
4. Wspieranie gminnej, powiatowej i wojewódzkiej tożsamości.

więcej

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem28.04.2015

24 kwietnia 2015 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z klas II ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i 4. Naszym gościem był Wojciech Widłak, znany przede wszystkim jako autor pięknie ilustrowanych książek o „Panu Kuleczce” i jego sympatycznych zwierzątkach słynących z nietuzinkowych imion. Pan Wojciech Widłak znany jest również z innych znakomitych książek takich jak „Opowieści do poduszki”, „Wesoły Ryjek”, „Samotny Jędruś”, „Dwa serca anioła” oraz serii „Podręcznych Nieporadników”.

 
Foto: MiPBP

więcej