Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Na ul. Popiełuszki będzie widno23.01.2015

Burmistrz Krzysztof Lipiński spotkał się z prezesami Spółdzielni Mieszkaniowej Łęczycanka. Rozmowy dotyczyły konkretnej współpracy... - Współpraca ta jest ważna i dla nas i dla spółdzielni – mówi Krzysztof Lipiński. - Przede wszystkim zyskają na tym mieszkańcy Łęczycy.
- Z panem burmistrzem omówiliśmy obszary i zakres działań urzędu i spółdzielni – powiedział nam Jarosław Pacholski, prezes spółdzielni. - Mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości dojdzie do stopniowej realizacji wielu zadań.

więcej

Sesja nr V Rady Miejskiej w Łęczycy23.01.2015

Zapraszam na sesję nr V Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 28 stycznia 2015 r. o godz. 18.30, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.

więcej

Strefa Biznesu w Łęczycy22.01.2015

Wczoraj w TVP 3 Łódź został wyemitowany program "Strefa Biznesu", dotyczący naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu, który jest już dostępny na stronie internetowej TVP.

Obejrzyj program (kliknij tutaj)

więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim22.01.2015

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 36 rząd B, miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 29.01.2015 r do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 29.01.2015 r o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 422.01.2015

Ten tydzień upływa w przedszkolu w niezwykle rodzinnej i świątecznej atmosferze. Przedszkolne progi na specjalne zaproszenie wnuków odwiedzają babcie i dziadkowie wszystkich przedszkolaków. Dzieci z każdej grupy prezentują się przed kochanymi Gośćmi w piosenkach, tańcach, wierszykach, są też wspólne zabawy z dziadkami oraz przygotowane przez dzieci upominki.

 

więcej

Otwarty konkurs ofert na wsparcie zadań w 2015r. z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych22.01.2015

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. z 2014 r. poz. 1118, poz. 1146 z późn. zm.), na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2015 roku, z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Zarządzenie nr 120.6.2015 Burmistrza Miasta Łęczyca (treść Zarządzenia pobierz tutaj)
Załącznik nr 1 do Zarządzenia (pobierz tutaj)

więcej

***21.01.2015


więcej

Nabór na stanowisko aplikanta Straży Miejskiej w Łęczycy zakończony21.01.2015

19 stycznia br. minął termin składania ofert na stanowisko aplikanta Straży Miejskiej w Łęczycy. W wymaganym terminie wpłynęło 17 ofert. Od kandydatów wymagano wykształcenia co najmniej średniego, ukończonych 21 lat, co najmniej rocznego stażu pracy w jednostce samorządu terytorialnego, nieposzlakowanej opinii, sprawności pod względem fizycznym i psychicznym. W celu rozstrzygnięcia konkursu burmistrz powołał komisję, która w tym tygodniu rozpocznie analizę złożonych przez kandydatów aplikacji.

więcej

Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 221.01.2015

W Przedszkolu Nr 2 w Łęczycy odbył się dzisiaj bal karnawałowy. Dzieci zaskoczyły swoje panie pięknymi strojami. Nie zabrakło zabaw i konkursów. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Taka zabawa odbywa się w naszym przedszkolu co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia szczególnie dla tych najmłodszych.
Jolanta Andrzejczak
 
Foto: Przedszkole nr 2

więcej

O Łęczycy w "Strefie Biznesu" - zapraszamy do obejrzenia programu w TVP 3 Łódź21.01.2015

Zapraszamy Państwa serdecznie do obejrzenia programu „Strefa Biznesu”, który zostanie wyemitowany w dniu 21 stycznia 2015 roku o godzinie 18.15 w Telewizji Regionalnej TVP Łódź. W programie m.in.: rozmowa z Burmistrzem Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztofem Lipińskim oraz wywiady z łęczyckimi przedsiębiorcami.

więcej