Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

NIERUCHOMOŚCI MIEJSKIE NA SPRZEDAŻ26.10.2016

29 listopada 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: lokalu mieszkalnego i lokali przeznaczonych pod działalność gospodarczą. Przetargi będą przeprowadzane zgodnie z poniższym harmonogramem:
więcej

Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej25.10.2016

Zawiadamiam, że w dniu 27 października 2016 roku (czwartek), o godz. 17.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego Łęczycy.

więcej

Belferiada 2016 za nami25.10.2016

25 października br., w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyła się cykliczna impreza - XI Rozgrywki sportowe nauczycieli i samorządowców powiatu łęczyckiego Belferiada 2016. W Turnieju w piłkę siatkową rywalizowały 3 drużyny żeńsko-męskie reprezentujące: Powiat Łęczycki, Królewskie Miasto Łęczyca i Gminę Łęczyca. O Puchar przechodni toczyła się zacięta walka i jej zwycięzcą okazali się przedstawiciele Powiatu Łęczyckiego. Miasto Łęczyca zajęło zaszczytne II miejsce!

 

więcej

Poszukiwane zdjęcia do miejskiego kalendarza na 2017 rok :)25.10.2016

Uwaga! Szukamy fajnych, ciekawych, klimatycznych zdjęć z Łęczycą w tle do miejskiego kalendarza na 2017 rok. Najlepsze prace będą w nim opublikowane. Zdjęcie może nadesłać każdy. Jedyny warunek fotografia musi zostać zrobiona w Łęczycy. Autorzy wybranych prac będą dodatkowo nagrodzeni. Termin nadsyłania zdjęć został przedłużony. Na zgłoszenia czekamy do 14 listopada br.
Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie:
http://www.leczyca.info.pl/artykuly/2016/pazdziernik/kalendarzregulamin.doc

więcej

Uczcili 90 urodziny Kubusia Puchatka25.10.2016

W pierwszej połowie października w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się spotkania z okazji 90. urodzin Kubusia Puchatka. Na urodziny zostali zaproszeni uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 4 wraz z wychowawcami. Dzieci wysłuchały krótkiej historii o Kubusiu Puchatku, obejrzały książki z serii „Kubuś Puchatek” dostępne w bibliotece. Następnie uczniowie odpowiadali na zagadki dotyczące mieszkańców Stumilowego Lasu i kolorowały postać Kubusia Puchatka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali małe słodkie co nieco.

 

więcej

Przegląd wokalny "Mikrofon dla każdego" w łęczyckim Domu Kultury - dziś upływa termin zgłoszeń!25.10.2016

Serdecznie zapraszamy solistów i zespoły wokalne do udziału w otwartym przeglądzie wokalnym MIKROFON DLA KAŻDEGO. Jeszcze tylko dziś można złożyć kartę zgłoszenia w sekretariacie Domu Kultury w Łęczycy lub przesłać ją pocztą elektroniczną na adres: dkleczyca@spinet.pl. Konkurs muzyczny, mający na celu integrację osób utalentowanych muzycznie i popularyzację sztuki wokalnej odbędzie się 4 listopada br. Szczegóły Przeglądy znajdują się w Regulaminie (do pobrania).

więcej

Maraton Programowania w łęczyckim Gimnazjum24.10.2016

W piątek 21 października odbył się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy Maraton Programowania realizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania trwającego w dniach 15-23 października 2016 r. Wydarzenie miało na celu popularyzowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Umiejętność kodowania we współczesnym świecie już teraz jest kluczowa, a będzie nabierała jeszcze większego znaczenia. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta – Krzysztof Lipiński oraz Dyrektor Gimnazjum – Wanda Lepczak.

 

więcej

Informacja dotycząca placu parkingowego przy cmentarzu w Łęczycy24.10.2016

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, iż w dniach 26.10.2016 – 04.11.2016 na placu parkingowym utwardzonym (kostką brukową) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej nie będzie możliwości parkowania od strony parkanu. Połowa tego parkingu będzie przeznaczona do handlu kwiatami i zniczami przez osoby posiadające rezerwację stanowiska sprzedaży. Połowa parkingu od strony ulicy Kaliskiej będzie przeznaczona do parkowania samochodów.

więcej

Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem "Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć"24.10.2016

W dniu 20 października 2016r. w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem "Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć". W konkursie wzięły udział dzieci 5-6-letnie z Przedszkoli Nr 1, 2 i 4 z Łęczycy oraz Przedszkole z Piątku i Góry Św. Małgorzaty. Przedszkolaki wystąpiły w 4 osobowych zespołach. Zadaniem dzieci było wykazać się wiedzą min. nt. zdrowego odżywiania. Wszystkie przedszkolaki z zapałem wzięły udział w przygotowanych dla zadaniach, np. „Prawda czy fałsz?”, układanie Piramidy Zdrowego Przedszkolaka, „Zdrowe czy niezdrowe?” oraz degustacji „Zgadnij, co jesz?”. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowia. Za udział wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i niespodzianki. Na koniec czekał na dzieci przygotowany zdrowy poczęstunek.

 

więcej

Przypominamy o konkursie fotograficznym "Łęczyca w obiektywie mieszkańców"22.10.2016

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt.: "Łęczyca w obiektywie mieszkańców". Lada chwila rozpoczną się prace nad projektem kalendarza miejskiego na 2017 rok. Podobnie jak w ubiegłym roku, w kalendarzu zaprezentowane zostaną najlepsze prace mieszkańców naszego miasta - bo któż lepiej potrafi uchwycić i wydobyć piękno, czasem z najskrytszych zakamarków naszej małej ojczyzny niż jej mieszkaniec!? Czekamy na zdjęcia Królewskiej Łęczycy w szacie zimowej, wiosennej, letniej i jesiennej. Autorów najlepszych fotografii nagrodzimy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w Regulaminie (do pobrania tutaj).

więcej