Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Pomóż zmieniać oblicze Łęczycy - wypełnij ankietę!27.11.2015

Wygląda na to, że udało nam się skutecznie nawiązać dialog społeczny w sprawie rewitalizacji Łęczycy. Zainteresowanie możliwością wypowiedzenia się na ten temat jest bardzo duże. Nadal czekamy na wszystkie napływające do nas głosy i zachęcamy do wypełniania ankiet. Im więcej wypełnionych ankiet i zgłoszonych uwag tym większa pewność, że przyszła rewitalizacja miasta będzie odpowiadała rzeczywistym potrzebom mieszkańców.Akcja potrwa jeszcze do końca listopada.


więcej

Trwa odbiór prac na ul. Poznańskiej27.11.2015

Rozpoczęła się procedura odbioru prac realizowanych w ramach przebudowy ulicy Poznańskiej. Równolegle prowadzone są jeszcze prace porządkowe i wykraczające poza pierwotny zakres umowy. Nie powinno to w żaden sposób utrudniać ruchu pojazdów. W sobotę 28 listopada ulica Poznańska powinna być już w pełni przejezdna. Wartość zrealizowanych prac wynosi 2 257 911,02 zł. Na realizację zadania pozyskana została dotacja z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w wysokości 888 640.00 zł.

 

więcej

XI Rajd Mikołajkowy27.11.2015


5 grudnia br. odbędzie się w Łęczycy XI Rajd Mikołajkowy, podczas którego ulicami przejdzie parada Mikołajów. Każdy uczestnik parady otrzyma pamiątkową czapkę mikołajkową. Podczas imprezy będzie można wykorzystać również wszelkiego rodzaju instrumenty (grzechotki, dzwonki, bębny, trąbki itp.) oraz inne atrybuty, które spowodują, że mieszkańcy Łęczycy usłyszą uczestników rajdu. W Rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni.

więcej

Spotkanie autorskie w łęczyckiej bibliotece27.11.2015

26 listopada br. Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy zorganizował spotkanie autorskie z panią Idą Pierelotkin – młodą autorką, piszącą powieści dla dzieci i młodzieży. Na spotkanie przybyli zaproszeni uczniowie kl. IV i V ze Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Łęczycy wraz z nauczycielami. Pisarka opowiadała o dotychczas wydanych książkach: „Ala Betka i demon miasta”, „Dwie połówki pomidora”, „10 minut rowerem”, „Na wojnie i w miłości”, „Tylko nie impreza” , o tym skąd czerpała pomysły do ich napisania, a także o książkach, które dopiero mają powstać.

 

więcej

Zapraszamy na Sesję Rady Miejskiej w Łęczycy26.11.2015

Zapraszam na sesję nr XIX Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 30 listopada (poniedziałek) 2015 roku o godzinie 16.30, która odbędzie się w sali Ratusza Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Niskie temperatury zagrażają osobom bezdomnym – reagujmy!26.11.2015

Spadające poniżej zera temperatury to zagrożenie dla życia i zdrowia osób pozostających w takich warunkach bez schronienia. To szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych. Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby w czasie zbliżającej się zimy nie pozostawali obojętni na los ludzi bezdomnych. Bardzo ważne jest również zainteresowanie losem osób samotnych, w szczególności starszych. Widząc osobę, która jest przemarznięta, wychłodzona lub nieprzytomna nie wahajmy się wezwać pomocy medycznej. Informacje o osobach potrzebujących pomocy prosimy kierować do Straży Miejskiej pod nr 24 721 03 36 i 510 099252 oraz do MOPS Łęczyca 24 721-23-71 i 24 721 28 42.

więcej

Laponia – ostatnia dzicz współczesnej Europy26.11.2015

19 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem, pod tytułem „Laponia – ostatnia dzicz współczesnej Europy”. Na spotkaniu można było posłuchać opowieści o krainie nietkniętej przez człowieka. O podróżach w otoczeniu przyrody z surowym subarktycznym klimatem, pośród której spotkamy stada reniferów.

 

więcej

Komisja Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy25.11.2015

Zawiadamiam, że w dniu 27 listopada 2015 roku o godz. 14:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy w sali nr 18 Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Komisja Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy25.11.2015

Zawiadamiam, że w dniu 26 listopada 2015r. (czwartek) o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali 18 A Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Koncert zespołu „Ta jedna chwila”25.11.2015

W najbliższą sobotę 28 listopada, o godzinie 18.00 w Domu Kultury w Łęczycy wystąpi zespół „Ta jedna Chwila”. Podczas koncertu wysłuchać będzie można pięknych utworów wywodzących się z kręgu piosenki poetyckiej, turystycznych klimatów – z Krainy Łagodności. Zespół tworzy duet (w życiu prywatnym Dobre Młode Małżeństwo) Martyna Rudnicka (Skrzeczkowska) i Sławek Rudnicki. Na scenie wspomaga ich śpiewający i grający na gitarze Kamil Pawlicki. Wstęp wolny. Zapraszamy.

więcej