Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Zapraszamy!28.11.2014


więcej

Wieczór w Teatrze Wielkim28.11.2014


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


27 listopada br. odbył się kolejny spektakl zrealizowany w ramach „Łęczyckiej Jesieni Teatralnej”. Tym razem na deskach Domu Kultury w Łęczycy wystąpiła legendarna aktorka teatralna i filmowa – Anna Seniuk. Artystce towarzyszył jeden z najlepszych zespołów kameralnych w Polsce – „Opium String Quartet” (Agnieszka Marucha – I skrzypce, Anna Szalińska – II skrzypce, Magdalena Małecka-Wippich – altówka oraz Olga Łosakiewicz-Marcyniak – wiolonczela).

  

więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy27.11.2014

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 10.12.2014r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 10.12.2014r. o godzinie 10.30. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.

więcej

I Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy27.11.2014

Zapraszam na I sesję Rady Miejskiej w Łęczycy, która odbędzie się w dniu 1 grudnia 2014r. (poniedziałek) o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy przy ulicy Marii Konopnickiej 14.

więcej

Nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami ku=omunalnymi27.11.2014

Uprzejmie informujemy, iż w związku z podjętą Uchwałą Rady Miejskiej w Łęczycy z dnia 30 września 2014 r. w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od dnia 10.11.2014 r. obowiązuje nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obowiązujący wzór deklaracji znajduje się w zakładce Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi oraz na stronie www.bip.leczyca.info.pl.

więcej

Sukces łęczyckich gimnazjalistów w XIV Przeglądzie UczniowskichTeatrzyków Językowych27.11.2014

We wtorek 25 listopada w Łęczyckim Domu kultury odbył się XIV Przegląd UczniowskichTeatrzyków Językowych, w którym po raz kolejny wzięli udział uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy. Tym razem zdobyli trzecie miejsce. W kategorii gimnazjów nie mieli jednak sobie równych. W Przeglądzie wzięło udział jedenaście grup ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pierwsze i drugie miejsce zajęli przedstawiciele I LO w Łęczycy, w skład których wchodzili absolwenci łęczyckiego gimnazjum, którzy jeszcze rok temu zdobywali z naszą szkołą najwyższe nagrody.

 
Foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Akcja "Do serca przytul psa" w ZS im. J. Grodzkiej27.11.2014

Na przełomie września i października br. uczniowie Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy wzięli czynny udział w IV edycji akcji o charakterze proekologicznym pn. „Do serca przytul psa”. Celem akcji była zbiórka darów na rzecz psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy. Cała społeczność szkolna wykazała się bardzo dużym zaangażowaniem.

 

więcej

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu nr 127.11.2014

25 listopada 2014 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia przedszkolaki przybyły do przedszkola ze swoimi ulubionymi misiami - przytulankami.

 
Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

"Monologi. Mickiewicz, Wyspiański, Norwid" w kościele OO. Bernardynów w Łęczycy26.11.2014


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


22 listopada w klasztorze OO. Bernardynów w Łęczycy, wystąpił jeden z najwybitniejszych aktorów teatralnych oraz scenicznych interpretatorów tekstów romantycznych, Jerzy Trela. Aktor, z towarzyszeniem jednego z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, Michałem Białkiem, zaprezentował monodram, na który złożyły się najsłynniejsze monologi w polskiej literaturze romantycznej. Licznie przybyli widzowie zobaczyli m.in. Konrada z Wyzwolenia, Adolfa z III cz. Dziadów, a także usłyszeli Fortepian Szopena C.K. Norwida czy Wielką Improwizację Konrada z Dziadów, którą Jerzy Trela wygłaszał w słynnym spektaklu w reżyserii Konrada Swinarskiego w Starym Teatrze w Krakowie w 1973 roku.

  więcej

Dzieci i młodzież z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy coraz dalej na "Szlaku stolic Polski"...26.11.2014

Nasza przygoda z projektem ,,Szlakiem stolic Polski'' rozpoczęła się w maju 2014 roku, gdy nasi wychowawcy z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy poinformowali nas o wygranej w ogólnopolskim Programie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Bardzo się ucieszyliśmy z wiadomości, że zobaczymy stolice naszego Państwa od tak zwanej "podszewki", gdyż wielu z nas nigdy nie było w Gnieźnie, Krakowie czy Warszawie.

 
Foto: TPD w Łęczycy

więcej