Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Warsztaty dla młodzieży w łęczyckiej bibliotece07.12.2016

Zapraszamy młodzież na warsztaty pn. Bałwanki", które odbędą się w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy 14 grudnia o godz. 15.00. Uczestnicy spotkania będą mogli wykonać ciekawe prezenty dla swoich najbliższych z materiałów dostępnych w każdym domu. Organizatorzy warsztatów czekają na zgłoszenia do 12 grudnia br. pod nr tel. 24 721 03 57.

więcej

Szanse i wyzwania związane z reformą oświaty07.12.2016

6 grudnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy zorganizowane zostało spotkanie przedstawicieli Łódzkiego Kuratorium Oświaty z i Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego z samorządowcami gmin powiatu łęczyckiego, w sprawie planowanej od roku szkolnego 2017/2018 reformy oświaty. Obecna na spotkaniu Łódzki Wicekurator Oświaty Pani Elżbieta Ratyńska przedstawiła powody i założenia wprowadzanych zmian. Omówiony został również harmonogram reformy oraz szanse jakie stwarza ona dla samorządowych placówek oświatowych i kształcących się w nich uczniów.

 

więcej

OSTRZEŻENIE Nr 55 - opady marznące07.12.2016

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Opady marznące/1
Obszar: województwo łódzkie
Ważność: od godz. 21:00 dnia 07.12.2016 do godz. 02:00 dnia 08.12.2016
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%
PCZK w Łęczycy
J. Ożadowicz

więcej

Rusza Świąteczna Fabryka w Domu Kultury06.12.2016

10 grudnia br. od godziny 11.00 w Domu Kultury w Łęczycy odbędą się Mikołajkowe Warsztaty pod hasłem Świąteczna Fabryka. Już po raz drugi mali mieszkańcy Łęczycy będą mogli pod okiem instruktorów przygotować ozdoby choinkowe, drobne upominki dla bliskich oraz własnoręcznie upiec i ozdobić pyszne pierniczki, które będą przysmakiem na wigilijnym stole. Wstęp wolny. Zapraszamy!

więcej

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej06.12.2016

W dniach 10-11 grudnia 2016 w Hali Sportowej przy ulicy Szkolnej 2 w Łęczycy odbywać się będzie III Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca pod patronatem Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Turniej jest organizowany przez Miejski Klub Sportowy Górnik 1956. Wszystkich miłośników sportowych wrażeń zapraszamy do kibicowania biorącym udział w turnieju drużynom.

więcej

Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej05.12.2016

Zawiadamiam, że w dniu 8 grudnia 2016 roku (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się posiedzenie wszystkich komisji stałych Rady Miejskiej w Łęczycy pod przewodnictwem Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Jest już Kalendarz Miejski na 2017 rok05.12.2016

Pierwsze Miejskie Kalendarze na 2017 rok są już dostępne. Przygotowane w ramach projektu Rewaloryzacji Parku Miejskiego w Łęczycy, przedstawiają najpiękniejsze zakątki tej zabytkowej przestrzeni zielonej oraz najbardziej charakterystyczne miejsca miasta. Każdy chętny, który zgłosi się do kancelarii Urzędu Miejskiego w Łęczycy (na parterze budynku przy ul. M. Konopnickiej 14), otrzyma jeden egzemplarz. Uwaga! Liczba kalendarzy ograniczona. W tym roku przygotowane zostaną jeszcze dwa kalendarze. Jeden planszowy zawierający wszystkie miesiące roku na jednej karcie i drugi dwunastostronicowy, zawierający zdjęcia Łęczycy nadesłane przez mieszkańców w ramach konkursu "Łęczyca w obiektywie mieszkańców".

więcej

Miasto opanowały Mikołaje05.12.2016

W ostatnią sobotę (03.12) Królewskie Miasto Łęczyca opanowały Mikołaje. Około 9.00 rano na skwerku przed Zamkiem Królewskim rozpoczął się XII Rajd Mikołajkowy, w którym udział wzięło około 1400 osób ubranych w mikołajowe akcesoria. Uczestnicy stawili się na miejsce zbiórki z 4 powiatów: łęczyckiego, zgierskiego, kutnowskiego i poddębickiego i w bardzo wesołym korowodzie przemaszerowali ulicami naszego miasta.

 

więcej

Spotkanie z podróżnikiem w Bibliotece05.12.2016

8 grudnia br. (czwartek) o godz. 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a odbędzie się spotkanie z podróżniczką Kamilą Kielar pt.: ”Najdalszy zachód, najdalszy wschód”, poświęcone jej podróży na Kamczatkę.
Kamila Kielar miała być arabistą, bo wydawało jej się, że lubi ciepło. Na szczęście zdarza się i tak, że studia jednak czegoś uczą i gdy przypadkiem wylądowała na fińskim uniwersytecie odkryła, że jednak tereny subpolarne są bezdyskusyjnie najfajniejsze na świecie.

więcej

Właściwości lecznicze produktów pszczelich05.12.2016

11 grudnia br. o godz. 11:00 w klasztorze oo. Bernardynów ul. Poznańska 18a w Łęczycy odbędzie się wykład pt: "Rośliny miododajne ratunkiem dla owadów zapylających" oraz "Produkty pszczele - właściwości lecznicze". Wykłady poprowadzi mgr Tadeusza Kurzac z Ogrodu Botanicznego w Łodzi oraz mistrz pszczelarz mgr Jarosław Wasiak z Koła Pszczelarzy w Łęczycy. Podczas spotkania uczestnicy otrzymają nasiona i sadzonki krzewów miododajnych. Wykład poprzedzony będzie mszą św. o godz. 10:00 w intencji pszczelarzy z okazji obchodów św. Ambrożego patrona pszczelarzy.

więcej