Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Łęczycka Straż Miejska spotkała się z młodzieżą12.02.2016

W związku ze zbliżającymi się feriami Straż Miejska w Łęczycy po raz kolejny wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym z młodzieżą. Tym razem strażnicy odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy. W trakcie godziny lekcyjnej przeprowadzona została pogadanka z uczniami klas pierwszych na temat bezpiecznego zachowania w szkole, domu, na ulicy - w ramach programu ,,Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń”.

 

więcej

Konsultacje w sprawie projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich12.02.2016

15 marca br. w godzinach od 9:00 do 11:30 w Urzędzie Miejskim w Łęczycy (ul. Marii Konopnickiej 14). Odbędą się bezpłatne konsultacje z zakresu realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich w ramach organizacji Mobilnego Punktu Informacyjnego. Więcej informacji na stronie www.rpo.lodzkie.pl.
Zgłoszenia na spotkanie przyjmowane są mailowo: LPILowicz@lodzkie.pl lub pod numerem telefonu 46 837 52 67.


Kliknij na obrazek, aby uzyskać więcej informacji

więcej

Kolejne spotkanie z psem Husky w bibliotece12.02.2016

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek!”

9 lutego br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyły się drugie z cyklu warsztaty dla grupy dzieci 5-letnich z Przedszkola Nr 1 prowadzone w ramach projektu edukacyjnego „Psi świat – wiem o nim więcej”. Przedszkolaki ćwiczyły prawidłowe zasady postępowania ze zwierzętami, deklamowały wierszyki a nawet przygotowywały komiksy. Rodzicom dzieci przekazane zostały listy instruktażowe, dzięki którym będą oni mogli wspólnie utrwalać wiadomości. Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na marzec. Poniżej relacja z warsztatów.

  

więcej

Ruszył projekt „O finansach w bibliotece”11.02.2016

W dniach 04.02.2016 oraz 09.02.2016 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania rozpoczynające projekt pt. „O finansach w bibliotece” realizowany z Narodowym Bankiem Polskim, skierowany do osób 50+. Uczestnicy projektu, będą brać udział w cyklu spotkań w bibliotece. Podczas kursu będzie można dowiedzieć się: jak zarządzać budżetem domowym, korzystać z kalkulatorów internetowych, posługiwać się porównywarkami cenowymi i serwisami opinii, egzekwować swoje prawa konsumenckie, korzystać ofert bankowych oraz ubezpieczeniowych, wyszukać najtańszy produkt, zrobić zakupy przez Internet.

 

więcej

Bezpieczne ferie11.02.2016

W związku z nadchodzącymi feriami dla uczniów szkół województwa łódzkiego (15–28 lutego br.) informujemy, że formy wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży podlegać będą nadzorowi pracowników inspekcji sanitarnej z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Łęczycy. Więcej informacji oraz porady znaleźć można w specjalnie przygotowanych na ten cel ulotkach:

Ulotka dla uczestników 
Ulotka dla rodziców
Rola pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej 

Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej http://wypoczynek.men.gov.pl

więcej

Łęczyccy gimnazjaliści na Uniwersytecie Łódzkim11.02.2016

Kilka tygodni temu informowaliśmy o nawiązaniu współpracy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy z Uniwersytetem Łódzkim. Dzięki staraniom nauczycieli: Renaty Wasiak i Łukasza Cybulskiego, przychylności władz uczelni, a także wykładowców: dr hab. Tadeusza Antczaka i dr hab. Grażyny Horbaczewskiej uczniowie klas drugich i trzecich mogli uczestniczyć w zajęciach na Wydziale Matematyki i Informatyki.

 

więcej

Zmiana terminu debaty publicznej10.02.2016

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że uległ zmianie termin debaty publicznej w ramach konsultacji społecznych, dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Łęczycy w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta Łęczyca.
Zapowiadana debata na dzień 11 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy nie odbędzie się.
Nowy termin i miejsce debaty: 1 marca 2016 roku, godzina 12:00, Ratusz Miejski w Łęczycy, Plac Tadeusza Kościuszki 33.

Serdecznie zapraszamy!

więcej

Spotkanie z Krzysztofem Miklasem09.02.2016

Zapraszamy na spotkanie autorskie ze znanym komentatorem sportowym – Krzysztofem Miklasem, autorem wzruszającej opowieści o młodzieńczej studenckiej miłości splątanej wydarzeniami 1968 roku "Przewrotność losu". Spotkanie rozpocznie się 18 lutego 2016r o godzinie 17.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy (ul. Konopnickiej 11 a).


więcej

Pokaz robotów w Szkole Podstawowej Nr 409.02.2016

W piątek 5 lutego uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy zrzeszeni w grupie I LOVE ROBOTS złożyli wizytę w Szkole Podstawowej nr 4, aby kolejny raz podzielić się umiejętnościami programowania i konstruowania robotów ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami, a przy okazji kształtować najważniejsze kompetencje w XXI wieku. Młodzi mechatronicy demonstrowali zdalnie sterowane i wcześniej zaprogramowane pojazdy, które pokonywały określoną trasę, wykrywały przeszkody i transportowały przedmioty. Nie obyło się również bez rywalizacji zdalnie sterowanymi robotami uczniów szkoły podstawowej z gimnazjalistami.

 

więcej

Ferie w Domu Kultury w Łęczycy08.02.2016

15 lutego ruszają ferie w Domu Kultury w Łęczycy. Ferie są bezpłatne, a ich uczestnikiem może być każde dziecko w wieku szkolnym. Program tegorocznych ferii inspirowany jest Japonią - krajem dla nas egzotycznym, pełnym ciekawych obyczajów i tradycji. Przez dwa tygodnie dzieci będą poznawać sztukę - ikebanę, origami, tworzenie lampionów, kaligrafia, taniec z wachlarzami, potrawy i zwyczaje japońskie. W programie ferii organizatorzy przewidzieli wiele ciekawych wycieczek - na basen, do teatru i do kina oraz do muzeum w Łodzi. Szczegóły na plakacie.


Kliknij na obrazek, aby uzyskać szczegóły

Ferie finansowane są z Miejskiego Programu Przeciwdziałania Nałogom.

więcej