Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Apel samorządowców o budowę obwodnicy Łęczycy06.10.20152 października br. w Łódzkim Urzędzie Marszałkowskim złożone zostało wspólne stanowisko samorządowców ziemi łęczyckiej dotyczące budowy obwodnicy Łęczycy. Samorządowcy podkreślają konieczność włączenia projektu budowy obwodnicy miasta do Planu Rozbudowy Infrastruktury Drogowej na terenie województwa łódzkiego. Obwodnica, o którą wnioskują, ma stać się alternatywą dla ruchu kołowego odbywającego się obecnie drogą wojewódzką 703 (czyli przez centrum Łęczycy ulicami: Belwederską, Jana Pawła II i Kaliską).

więcej

Światowy dzień zwierząt w łęczyckiej bibliotece06.10.2015

5 października 2015 r. w Filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Wzięły w nim udział dzieci od 5 do 13 lat. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na ochronę zwierząt. Spotkaniu towarzyszyła wystawa bajeczek, opowiadań i książek popularno-naukowych związanych z tą tematyką. Dzieci opowiadały o swoich czworonożnych pupilach i opiece nad nimi.

 

więcej

Jeszcze w październiku częściowe otwarcie Poznańskiej05.10.2015

Pod koniec października na części ulicy Poznańskiej zostanie wznowiony ruch samochodów. Wykonawca – firma SKANSKA SA – zadeklarował otwarcie dla ruchu kołowego fragmentu remontowanej drogi. Według zapewnień wykonawcy od 26 października br. zakończone zostaną prace na odcinku od wjazdu z drogi wojewódzkiej nr 91 do stacji benzynowej i przywrócony będzie ruch. Pozostał część remontowanej ulicy Poznańskiej (od stacji benzynowej do ulicy Ogrodowej) pozostanie zamknięta, a prace będą kontynuowane jeszcze w listopadzie.


więcej

Łęczyckie PTTK zaprasza na rajd05.10.2015

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich miłośników turystyki i dobrej zabawy na XIII „Rajd – „Żółty Jesienny Liść”, który odbędzie się 10 października 2015r. Tegoroczna, jesienna wędrówka przebiegać będzie przez leśne ostępy, dukty, drogi i bezdroża gminy Parzęczew. W Rajdzie mogą brać udział drużyny zgłoszone przez szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze oraz uczestnicy indywidualni.
Zgłoszenia imienne drużyn należy przesyłać do siedziby Oddziału PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy, ul. Marii Konopnickiej 10 lub na adres e-mail: pttk.leczyca@wp.pl w nieprzekraczalnym terminie do 08 października 2015 r.

Regulamin Rajdu i Karta zgłoszenia (do pobrania tutaj)

więcej

Łęczycka Starówka podjęła weteranów szos05.10.2015

W minioną sobotę Łęczycka Starówka wypełniła się pięknymi zabytkowymi samochodami. Miłośnicy motoryzacji mogli obejrzeć 70 aut, wyprodukowanych przed 1989 rokiem. Każdy z samochodów wziął udział w próbie sportowej wokół Ratusza Miejskiego. Załogi męskie i żeńskie walczyły o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca.


więcej

Łęczyckie przedszkole z ogródkiem ekologicznym05.10.2015

Wspaniały występ przedszkolaków rozpoczął piątkowe otwarcie ogródka ekologicznego w łęczyckim Przedszkolu Miejskim nr 2. Na utworzenie ogródka przedszkole otrzymało dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie pozyskano przy współudziale Urzędu Miejskiego w Łęczycy. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał w imieniu władz miasta, wiceburmistrz Krzysztof Urbański. Towarzyszyli mu: przedstawicielka Rady Rodziców przedszkola, dyrektor placówki Jolanta Andrzejczak, a także same przedszkolaki.


więcej

Koncert przeciw dopalaczom05.10.2015

3 października br. na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy odbył się koncert, będący swoistym protestem władz miasta i mieszkańców Łęczycy przeciw zjawisku dopalaczy. Koncert „Muzyka i światło – artyści przeciw dopalaczom”, który połączony był z pokazem efektów świetlnych, cieszył się dużym zainteresowaniem. Licznie przybyli uczestnicy wysłuchali koncertu jazzowego i obejrzeli spektakl świetlny, doskonale komponujący się z atmosferą panującą na Zamku.


więcej

Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Łęczycy05.10.2015

Jeszcze tylko do 14 października organizatorzy czekają na zgłoszenia drużyn do Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta. Rozgrywki przeznaczone są dla zawodników w kategorii wiekowej 16+. Mecze rozpoczną się 16 października o godzinie 18.00 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C.
Zgłoszenia drużyn i bliższe informacje pod numerami telefonu: 609312547 oraz 665811382.

Regulamin Turnieju (do pobrania tutaj)


więcej

Głośne czytanie w filii łęczyckiej biblioteki05.10.2015

29 września, w ramach akcji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”, Filia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zaprosiła na spotkanie dzieci ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęczycy. Uczestnicy z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowiadania „Agatka na tropach jesieni”. Następnie zorganizowano jesienną zgaduj-zgadulę. Podczas pobytu dzieci otrzymały naklejki i zakładki do książek oraz zostały obdarowane słodyczami.

 

więcej