Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Podziękowania Burmistrza Miasta Łęczyca21.11.2014

Szanowni Łęczycanie!
Dziękuję! Przede wszystkim za udział w tegorocznych wyborach samorządowych. Dziękuję również za osiem ostatnich lat, w ciągu których dzięki Waszym decyzjom piastowałem stanowisko Burmistrza Królewskiej Łęczycy.
Nasze miasto zmieniło się na przestrzeni tego czasu. Stało się to również dzięki Waszym staraniom. Dzięki wysiłkowi, jakie kadra nauczycielska włożyła w kształcenie dzieci i młodzieży, staraniom pracowników wszystkich jednostek podległych Urzędowi, dzięki radnym Rady Miejskiej, pracownikom Urzędu Miejskiego i oczywiście dzięki Wam Szanowni Mieszkańcy. To Wasze głosy, uwagi czy sugestie były dla mnie kierunkowskazem i wyznacznikiem podejmowanych decyzji.
Inicjatywa, wiedza i doświadczenie osób zaangażowanych w rozwój Łęczycy pozytywnie wpłynęły na jej ewolucję. Jestem przekonany, że tak solidnie przygotowane na przyjęcie środków unijnych z nowej perspektywy – miasto, sukcesywnie wzrastać będzie w swym potencjale gospodarczym.
Sprawowanie Urzędu Burmistrza było dla mnie ogromnym zaszczytem.
Z wyrazami szacunku
Andrzej Olszewski

więcej

Właściciele, zarządcy obiektów budowlanych w powiecie łęczyckim20.11.2014

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym, a także w nawiązaniu do Rozporządzenia nr 4/10 Wojewody Łódzkiego z dnia 29 listopada 2010r. w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z obiektów budowlanych, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łęczycy przypomina o konieczności przygotowania obiektów budowlanych do okresu zimowego. Przygotowanie winno polegać na sprawdzeniu stanu technicznego przewodów kominowych oraz stanu sprawności instalacji grzewczych, w tym instalacji gazowej, pieców CO i CW. Proszę pamiętać także o obowiązku utrzymywania obiektów budowlanych we właściwym stanie technicznym, zapobieganiu przeciążenia konstrukcji zalegającym na dachu śniegiem, systematycznego usuwania śniegu i lodu oraz nawisów śnieżnych i sopli z dachów, stropodachów, tarasów użytkowych, balkonów, gzymsów, rynien oraz innych elementów budynku lub innych obiektów budowlanych. powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łęczycy

więcej

Światowy Dzień Rzucania Palenia20.11.2014

20 listopada 2014r. jest obchodzony Światowy Dzień Rzucenia Palenia. Akcja ta kierowana jest zarówno do palaczy, jak i osób niepalących. W tym dniu apelujemy, aby nie zaczynać palić. Zacząć jest łatwo, rzucić jest bardzo trudno - każdy, kto kiedykolwiek palił, o tym wie. Z nałogiem warto zerwać w trosce o zdrowie - własne i najbliższych. Palenie dotyczy nie tylko osoby palącej, ale także naszych współpracowników i bliskich, których nie chcemy przecież "truć".

więcej

Ogólnopolska kampania edukacyjna20.11.2014Krajowe Centrum ds. AIDS, agenda Ministra Zdrowia, 20 listopada 2014 r. rozpoczyna ogólnopolska kampania edukacyjna pt. Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka™. Przekaz tej kampanii społecznej kierowany jest do kobiet w wieku prokreacyjnym, które nie odnoszą ryzyka zakażenia HIV do siebie, a także do tych lekarzy ginekologów, którzy niechętnie kierują swoje pacjentki na badania w kierunku HIV. Kampania przypomina, że lekarz ma obowiązek zaproponować pacjentce będącej w ciąży badanie w kierunku HIV. Badanie powinno zostać wykonane przed 10. tygodniem ciąży oraz między 33. a 37. tygodniem.

więcej

Recital Katarzyny Żak19.11.2014


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


18 listopada o godzinie 17.00 w Sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbył się recital muzyczny w wykonaniu Katarzyny Żak. W wykonaniu pani Katarzyny usłyszeliśmy piosenki , m.in. „Koza u rena” –Wojciecha Młynarski , „Okularnicy”, „Sztuczny miód”, „Szpetni czterdziestoletni ”z tekstem Agnieszki Osieckiej, Jana Jakuba Należytego „Czas młodości”, oraz piosenka z tekstem Mariana Hemara pt "Krzyżówka". Cześć piosenek była zabawna, część refleksyjna, ale wszystkie znakomicie zaśpiewane.


Foto: MiPBP


więcej

Nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych dla osób fizycznych (zawodników) w 2015 roku19.11.2014

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza nabór wniosków o przyznanie okresowych stypendiów sportowych dla osób fizycznych (zawodników) w 2015 roku za osiągnięte wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym międzynarodowym lub krajowym w 2014 roku.
Szczegółowe informacje zawiera niżej zamieszczone Zarządzenie Nr 120.136.2014 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 19 listopada 2014 r. w sprawie ogłoszenia naboru wniosków o przyznanie okresowych stypendiów sportowych za osiągnięte wysokie wyniki sportowe.
Zarządzenie Nr 120.136.2014 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 19 listopada 2014r.(pobierz tutaj)

więcej

Książka sposobem na nudę 19.11.2014

W dniach 12-18 listopada 2014 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy gościł klasy II i III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 na lekcji bibliotecznej „Książka sposobem na nudę”. Celem lekcji było zachęcenie uczniów do wypożyczania i czytania książek.

 
Tekst i foto: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

więcej

Wspomnienia o mojej matce Jadwidze Grodzkiej Zbigniewa Grodzkiego – promocja książki19.11.2014


W dniu 13 listopada w łęczyckim Muzeum odbyła się promocja drugiego wydania książki autorstwa Zbigniewa Grodzkiego Wspomnienia o mojej matce Jadwidze Grodzkiej. Pierwsze wydanie, które w ubiegłym roku ujrzało światło dzienne, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Wielu czytelników pragnęło poznać bliżej historię życia tej wybitnej łęczycanki, regionalistki, założycielki i pierwszej kierowniczki Muzeum. W związku z tym Muzeum w Łęczycy wyszło z inicjatywą pozyskania środków, umożliwiających powtórne wydanie Wspomnień.

 

więcej

Zapraszamy na X Rajd Mikołajkowy18.11.2014

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich miłośników zabawy na wielką paradę Mikołajów, którzy już 6 grudnia wędrować będą ulicami Łęczycy podczas X Rajdu Mikołajkowego!!!  Każdy kto chciałby wziąć udział w tegorocznych mikołajkowych zmaganiach musi tylko zgłosić swoje uczestnictwo w Oddziale PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy, przygotować się na grudniowe szaleństwo w towarzystwie setek małych i większych Mikołajów, a następnie w dniu 6 grudnia punktualnie o godzinie 9:50 zameldować się na parkingu przed Urzędem Miejskim w Łęczycy.

Regulamin Rajdu i Karta zgłoszenia (pobierz tutaj)

więcej