Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

„Zamkowe ferie” na półmetku20.01.2017

Zorganizowane po raz pierwszy w historii placówki „Zamkowe ferie”, minęły półmetek. Zainteresowane przygotowanymi przez nas zajęciami okazało się tak duże, że już w godzinę po ogłoszeniu akcji mieliśmy komplet uczestników. W związku z tym zapadła decyzja o dwukrotnej ich realizacji w ciągu jednego dnia. Z planowanych trzech spotkań zrobiło się aż sześć, a w każdym z nich uczestniczyły grupy liczące ponad 20 osób. Gościliśmy więc dzieci z Przedszkola nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy, zawitała do nas młodzież ze Szkoły Podstawowej w Leźnicy Małej, z zajęć korzystały również dzieci wraz z towarzyszącymi im rodzicami lub dziadkami.

więcej

* * *20.01.2017


więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej pod przewodnictwem Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy20.01.2017

Zawiadamiam, że w dniu 26 stycznia 2017 roku (czwartek) o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Wspólnej pod przewodnictwem Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Porządek posiedzenia:

więcej

Zabawowe ferie z Domem Kultury20.01.2017

Jedną z atrakcji „Ferie w Domu Kultury” to wyjazd do Konina. Celem uczestników była MIKROSKALA, czyli park makiet.

Dzieci miały możliwość obejrzenia miniatur różnych budowli, krajobrazów, dworców i linii kolejowych, statków kosmicznych itp. Wędrowały kapsułą czasu i bawiły się kolorowymi klockami. Wycieczka ta to kolejny, fantastycznie spędzony czas podczas ferii zimowych.

więcej

Zgrupowanie kadry województwa20.01.2017

Grupa tyczkarzy MKLA Łęczyca przebywa aktualnie na zgrupowaniu kadry województwa łódzkiego w Bydgoszczy. Martyna Olczyk, Paulina Zabłocka, Krystian Nowakowski i Bartosz Żemigała trenują pod okiem trenera Roberta Kubiaka.

Młodzi sportowcy mają także możliwość korzystania z pomocy mistrza świata Pawła Wojciechowskiego, który chętnie udziela rad i dzieli się swoją wiedzą z młodszymi kolegami. Jest to z cała pewnością zaszczyt dla młodego pokolenia sportowców, otrzymywać wskazówki dotyczące sportu od samego „championa”.

więcej

Artystyczne ferie w Domu Kultury20.01.2017

Atrakcji podczas ferii w domu Kultury nie brakuje. W czwartym dniu dzieci uczyły się wytwarzać prawdziwe mydło przy pomocy naszych instruktorów i pań z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Zabawy było co niemiara.

Następnie dzieci wykonywały biżuterię z filcu, wzorując się na tureckim talizmanie - "Oku Proroka". Pomysł spotkał się z zainteresowaniem wszystkich i dał dzieciakom duża frajdę.


więcej

SP 4 - Ferie na lodowisku20.01.2017

Uczniowie klasy 5a miło i wesoło spędzili jeden dzień ferii zimowych na lodowisku w Łęczycy. Zabawy było co nie miara….
Pod opieką p. Beaty Sobczak, p. Marty Kamińskiej i p. Justyny Staniewskiej – Estal uczniowie udali się po intensywnych akrobacjach na lodzie do pizzerii.
Każdy na pewno miło będzie wspominać ten wspólnie spędzony dzień.

więcej

SP 4 - Ferie na filmowo20.01.2017

We wtorek 17 stycznia 2016 dzieci z Dyskusyjnego Klubu Filmowego w SP4 w Łęczycy wybrały się do kina Górnik na film animowany „Sing”. Pomysłodawczynią spotkań w ramach klubu jest Elżbieta Gieraga.

więcej

WOŚP w SP 420.01.2017

W dniu 15.01.2017 r. Szkoła Podstawowa nr 4 włączyła się w działania na rzecz WOŚP. Wolontariusze pod opieką nauczycieli w szkole i na terenie miasta prowadzili zbiórkę pieniędzy. Nasi uczniowie zebrali ponad 2000 zł.

W szkole na najmłodszych czekało wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli. O godzinie 10.00 rozpoczęło się przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Betlejemska dobranocka”. Występowały w nim dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe. Po przedstawieniu na stołówce szkolnej goście posilili się pysznymi pączkami i ciepłym kakao.

więcej

UWAGA! HPAI19.01.2017


więcej