Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Zapraszmy na rozgrywki gier planszowych24.03.2017

W dniu 31 marca 2017 r. do Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej zapraszamy dzieci i młodzież na rozgrywki gier planszowych. Gry będą się toczyć w godzinach 13.00-16.00 Zajęcia organizujemy w każdy ostatni piątek miesiąca dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkich chętnych.

więcej

Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny Łuk Turystyczny”24.03.2017

W dniu 23 marca na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie odbyło się już po raz siódmy Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny Łuk Turystyczny”. W Sali Rycerskiej, gdzie siedem lat wcześniej zebrał się Zjazd Założycielski stowarzyszenia, spotkali się delegaci lokalnych samorządów Łęczycy, Uniejowa, Kłodawy, Świnic Warckich, Grabowa, Góry św. Małgorzaty i Starostwa. Spotkanie miało za zadanie przedstawienie działań ŁUK-u i zatwierdzenie sprawozdania finansowego. Miłym akcentem było przyjęcie nowych członków, którzy niewątpliwie pozwolą rozszerzyć ofertę naszej organizacji w środkowej Polsce.

 

więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy24.03.2017

Zawiadamiam, że w dniu 28 marca 2017 r. (wtorek) o godz. 16:30 odbędzie się posiedzenie komisji wspólnych: Komisji Gospodarki i Mienia oraz Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia Rady Miejskiej w Łęczycy pod przewodnictwem Komisji Gospodarki i Mienia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na kres Świąt Wielkanocnych24.03.2017

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na okres Świąt Wielkanocnych 2017 na placu parkingowym (utwardzonym kostką brukową) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsc do dnia 30.03.2017r. do godziny 13.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań w budynku Urzędu Miasta pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.

więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim24.03.2017

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G, miejsce 48 rząd B. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 30.03.2017 r. do godziny 10.00 W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 30.03.2017 r. o godzinie 11.00 Zainteresowanych prosimy o składanie podań w budynku Urzędu Miasta - pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.

więcej

Zapraszamy na kiermasz wielkanocny23.03.2017

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na Kiermasz Świąteczny sztuki i rękodzieła artystycznego, który odbędzie się 2 kwietnia br. w godzinach 10.00-15.00. Na kiermaszu będzie można nabyć pisanki, kraszanki, koronki, rzeźby, kartki świąteczne oraz baranki.

więcej

„Przyszła wiosna radosna” – zajęcia dla dzieci w Filii Nr 4 Biblioteki23.03.2017

Pierwszego dnia wiosny Filię Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odwiedziły dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej Nr 4. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach „Przyszła wiosna radosna”. Dzieci opowiadały o zmianach zachodzących wiosną w przyrodzie, odpowiadały na pytania z guizu „Co wiem o wiośnie”. Na zakończenie wykonały prace plastyczne „Kwiaty w doniczkach”, które zdobią bibliotekę.

 

więcej

Bezpieczny E-Konsument - spotkanie w ramach akcji Tydzień z Internetem23.03.2017

28 marca 2017 roku o godz. 10 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbędzie się spotkanie w ramach akcji Tydzień z Internetem. Celem tej ogólnopolskiej kampanii jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Podczas spotkania uczestnicy zaznajomią się z zasadami bezpiecznego zarządzania swoimi danymi w Internecie oraz z podstawowymi prawami konsumenckimi przysługującymi przy zakupach online. Dowiedzą się także m.in.: jak bezpiecznie płacić za zakupy oraz kto może pomóc w dochodzeniu swoich praw przy zakupach w Internecie. Gościem spotkania będzie pani Ewa Wielec – Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta.

więcej

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 do publicznych przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych21.03.2017

POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE - PRZEDSZKOLA:

Do publicznych przedszkoli przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie Miasta Łęczyca. Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Miasto Łęczyca rozpoczyna się od dnia 29 marca 2017 r. i trwa do dnia 31 marca 2017 r.
Kandydaci biorący udział w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2017/2018 do przedszkoli publicznych, przyjmowani są w oparciu o liczbę uzyskanych punktów w zależności od spełnianych kryteriów.

więcej

"Muzyka lekarstwem na całe zło" - zapraszamy na koncert21.03.2017

Serdecznie zapraszamy na koncert Kapeli Łęczyckiej, który odbędzie się 30 marca o godz. 18.00 w łęczyckim Domu Kultury. Spotkanie muzyczne realizowane jest przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęczycy w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017, które w tym roku przebiegają pod hasłem "Depresja - porozmawiajmy o niej".

więcej