Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

***28.08.2015


więcej

Wakacyjny przystanek Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w Łęczycy27.08.2015

W dniu 29 sierpnia Łódzka Kolej Aglomeracyjna zawita na ostatni, wakacyjny przystanek do Królewskiego Miasta Łęczycy. Sobotnim wyjazdem ŁKA będzie podsumować trwającą od maja akcję Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie”. Mieszkańcy Łodzi mogli bezpłatnie uczestniczyć w wycieczkach do najciekawszych miejsc pod względem historycznym, kulturowym i przyrodniczym województwa łódzkiego.

więcej

Spotkanie z delegacją z Włodzimierza Wołyńskiego27.08.2015

Z okazji XVII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, na zaproszenie Pana Burmistrza Krzysztofa Lipińskiego gościła w naszym Królewskim Mieście delegacja z zaprzyjaźnionego ukraińskiego miasta - Włodzimierza Wołyńskiego. Partnerzy ze wschodu już w piątek spotkali się z Burmistrzem Krzysztofem Lipińskim i Krzysztofem Urbańskim oraz pracownikami Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu.

 

więcej

Komisja Gospodarki i Mienia26.08.2015

Zawiadamiam, że w dniu 27 sierpnia 2015 roku o godz. 16:15 (czwartek) odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy w sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej26.08.2015

Zawiadamiam, że w dniu 26 sierpnia 2015 roku (środa) o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Komunikat - Barszcz Sosnowskiego jednym z najbardziej niebezpiecznych gatunków roślin w Polsce26.08.2015

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy ostrzega przed jednym z najbardziej niebezpiecznych gatunków roślin, który stanowi ogromne zagrożenie dla ludzi. Jest inwazyjny i bardzo trudny do zwalczenia ze względu na niezwykłą plenność. Prosimy zapoznać się z materiałem edukacyjnym na temat zagrożeń związanych z barszczem Sosnowskiego oraz zaleceń, jak uniknąć poparzenia oraz jak postępować w przypadku kontaktu z rośliną.

więcej

Wakacje 2015 w bibliotece dobiegły końca26.08.2015

Zajęcia organizowane podczas wakacji przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy dobiegły końca. Chętne dzieci w wieku 6-13 lat uczestniczyły w nich w każdy wtorek i piątek w godzinach 9.30-11.00. Druga połowa cyklu wakacyjnych spotkań w bibliotece była nie mniej różnorodna i ciekawa jak pierwsza. Tym razem dzieci wzięły udział m.in. w zabawach z chustą animacyjną, które dostarczyły im wielu pozytywnych wrażeń.

 

więcej

XVII Turniej Rycerski za nami26.08.2015

W dniach 22-23 sierpnia br. na Zamek Królewski w Łęczycy wypełnił się rycerzami i damami dworu. Emocjonujące popisy łuczników konnych z Polski i Czech, efektowne pokazy walk piechoty, pokazy umiejętności ptaków drapieżnych mogli obejrzeć uczestnicy średniowiecznych zmagań. W sobotę o godz. 11.11 przed Ratuszem Rajcowie Miejscy powitali zgromadzonych gości. Następnie barwny orszak turniejowy udał się na dziedziniec zamkowy.
Uroczystego otwarcia XVII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego dokonał Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński oraz Dyrektor Muzeum w Łęczycy – Andrzej Borucki. W uroczystościach turniejowych wzięli udział również: Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień, poseł RP - Agnieszka Hanajczyk, poseł RP - Artur Dunin, członek Sejmiku Województwa Łódzkiego - Ilona Rafalska oraz delegacja z miasta partnerskiego na Ukrainie – z Włodzimierza Wołyńskiego.

 

więcej

Ogłoszenie - parkingi na Pl. T. Kościuszki zamknięte21.08.2015

W związku z organizowaną imprezą plenerową pn. XVII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy informujemy, że od godz. 19.00 w dniu 21 sierpnia br. (piątek) do 23 sierpnia 2015 roku (do godz. 18.00) parkingi przy pl. Kościuszki oraz ul. 18-go Stycznia (przy Zamku) będą zamknięte.
Za utrudnienia przepraszamy

więcej