Konkurs recytatorski im. J. Korczaka
2008-04-29 09:51:23

Dnia 23.04.2008 r. w Łęczyckim Domu Kultury odbyły się jubileuszowe XXX eliminacje do rejonowego konkursu recytatorskiego im. J. Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Zostały powołane dwie Komisje.

Pierwsza Komisja w składzie: Olga Kurowska – przewodnicząca Komisji – Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy, Urszula Boczkowska - pracownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Marzena Gmerek – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w SiedlcuKomisja wysłuchała uczestników z powiatu łęczyckiego w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa wiekowa kl. I -III – 13 uczestników oraz II grupa wiekowa kl. IV-VI – 24 uczestników

W grupie I przyznano:

I miejsce: Jakub Kuś SP w Witoni
II miejsce: Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy
III miejsce: Katarzyna Krzyżaniak SP w Witoni

Wyróżnienie: Szymon Kuleczka SP Nr 4 w Łęczycy, Weronika Lasota SP w Grabowie, Karolina Gonsowska SP w Chorkach, Paulina Domagała SP w Wilczkowicach i Paulina Granosik SP w Wilczkowicach

W grupie II przyznano:

I miejsce: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy
II miejsce: Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy
III miejsce: Anna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy

Wyróżnienie: Marta Szymczak SP Nr 3 w Łęczycy, Marta Lasota SP w Grabowie, Ewa Szczęsna SP w Świnicach Wartkich, Milena Olczak SP w Wilczkowicach i Sebastian Trzeciak SP w Wilczkowicach

Druga Komisja w składzie:

1. Alicja Patey-Grabowska – przewodnicząca Komisji – poetka, tłumaczka, autorka książek dla dzieci i sztuk teatralnych
2. Alicja Łosińska – emerytowany dyrektor biblioteki w Łęczycy, członek TNP Oddział w Łęczycy, osoba od wielu lat związana z konkursem „Pięknie być człowiekiem”, wielokrotnie zasiadała w jury konkursu
3. Elżbieta Jankowska – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy wysłuchała 14 uczestników w trzeciej kategorii wiekowej, młodzież z klas gimnazjalnych

W grupie III przyznano:

I miejsce: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku
II miejsce: Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju
III miejsce: Anna Dudkiewicz Gimnazjum w Nowym Gaju

Wyróżnienia: Małgorzata Rybczńska Gimnazjum w Nowym Gaju, Agata Wójtowicz Gimnazjum w Łęczycy, Katarzyna Kolejwo Gimnazjum w Topoli Królewskiej, Magdalena Stolińska Gimnazjum Topoli Królewskiej i Joanna Ogłoszka Gimnazjum w Witoni Do udziału w finale konkursu, który odbędzie się w dn. 31 maja 2008 r. w Książnicy Płockiej Komisja wytypowała: W I grupie: Jakub Kuś SP w Witoni i Marta Roze SP Nr 4 w Łęczycy. W II grupie: Katarzyna Karwowska SP Nr 3 w Łęczycy, Angelika Stolarczyk SP Nr 3 w Łęczycy i Adrianna Brygier SP Nr 3 w Łęczycy. W III grupie: Klaudia Jaworska Gimnazjum w Piątku i Agnieszka Kubiak Gimnazjum w Nowym Gaju.

Biblioteka serdecznie dziękuje Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

MiPBP

Zajęcia dla dzieci w Bibliotece25.02.2015

W dniach 18-23.02.2015r. Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowała zajęcia „Co ze mnie wyrośnie?” dla klas III ze SP nr 4. Głównym celem spotkania było pokazanie dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami.

 
Foto: MiPBP

więcej

Komisja Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy25.02.2015

Zawiadamiam, że w dniu 2 marca 2015 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy w sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

W Szkole Podstawowej nr 3 będzie realizowany program edukacji ekologicznej24.02.2015

Miasto Łęczyca, w imieniu którego na podstawie Pełnomocnictwa Burmistrza Łęczycy działa Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy podpisało umowę o dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi nr 923/EE/D/2014 w formie dotacji. W szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy realizowany będzie program edukacji ekologicznej „Daleko, czy blisko chronimy środowisko”. Zadanie dofinansowane zostało do kwoty 29 711,00 zł.

więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy24.02.2015

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 26.02.2015r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 26.02.2015 r. o godzinie 10.30. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.

więcej

Dofinansowanie dla Przedszkola nr 4 na realizację programu „Ekologiczne potyczki Pyzy wędrowniczki"24.02.2015

W ramach ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi II Edycji Konkursu o dofinansowanie w formie dotacji dla zadań polegających na realizacji przedszkolnych i szkolnych programów edukacji ekologicznej pn. "Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach" Przedszkole nr 4 w Łęczycy otrzymało dofinansowanie w kwocie 15 036,00 zł.

 
Foto: Przedszkole nr 4

więcej

Wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie zadań publicznych z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych23.02.2015

Burmistrz Miasta Łęczyca informuje, że dokonano wyboru ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2015r.z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych / Zarządzenie Nr 120.24.2015 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 16 lutego 2015r. w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2015 roku z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

Wyniki Konkursu : zarządzenie Nr 120.24.2015
więcej

***20.02.2015


więcej

Już od marca nowe dowody osobiste!20.02.2015

Od 1 marca 2015 r. będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego obsługiwany przez nowy System Rejestrów Państwowych. Dotychczasowe dowody osobiste zachowają ważność do upływu terminów w nich określonych. Nie będzie konieczności wymiany dokumentów!


Od 1 marca br. zmiany w urzędach (przeczytaj)

Nowy dowód osobisty od 1 marca. Co się zmieni? (przeczytaj)

Nowy dowód osobisty w banku, na poczcie i u notariusza (przeczytaj)

więcej

Posiedzenie Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Łęczycy20.02.2015

Zawiadamiam, że w dniu 23 lutego o godz. 16.15 w sali posiedzeń nr 18 A Urzędu Miejskiego odbędzie się posiedzenie Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Łęczycy. Tematem posiedzenia będzie wstępne omówienie proponowanych zmian w Statucie Miasta.
Z poważaniem
Przewodniczący Komisji Statutowej
Tomasz Baranowski

więcej